Валентинів день

Ярослав Без рубрики Просмотров 540

День святого Валентина — усі ми знаємо це світле свято, що його також названо Днем закоханих. У Європі Валентинів день святкують іще з XIII ст., у США — від 1777-го, тимчасом як країни колишнього СНД визнали День святого Валентина празником лише в 1990-і роки.

Валентин, що на його честь святкують День закоханих, був християнин. Народився він III ст. н. е. у Римській імперії, а саме в м. Терні. З його життєпису фактично нічого не відаємо, та й до наших днів зосталося лише кілька абсолютно протилежних легенд. Ось одна з них.

Єпископ міста Терні був дуже прихильний до всіх закоханих. Він усіляко сприяв був розвиткові відносин: допомагав складати любовні тексти, дарував квіти, мирив пари. З огляду на цю діяльність його було ув’язнено. За тих часів солдати імперських леґіонів не мали права закохуватися та створювати сім’ї. Такий був указ Клавдія II. А що Валентин таємно вінчав солдатів, то був відтак засуджений до страти.

Перебуваючи у в’язниці, Валентин буцімто закохався в сліпу доньку ката. Він зцілив свою кохану й залишив їй передсмертну любовну записку, яку підписав: «Твій Валентин». Отак і стали популярні валентинки.
Проте це лишень одна з легенд. Інша ж легенда свідчить, що наглядач попросив єпископа зцілити свою дочку, а та згодом у нього закохалася.

День закоханих — певно, одне з найулюбленіших урочистостей, коли згадують про своїх коханих, пестять їх дарунками, квітами та листівками. З Валентиновим днем пов’язано багато традицій і повір’їв. Так, іноземні народні казки запевняють, що саме в День святого Валентина всі птахи вибирають собі пару. Звідси традиція, за якою панночка може у Валентинів день підійти до вподобаного чоловіка й запропонувати взяти шлюб. Однак сміливим дівчатам, які зважилися на такий крок, варто врахувати, що жадане одруження має відбутися саме у свято, щоби потім наречений не відмовив, здаючися на несерйозність власних обіцянок. Коли ж чоловік до одруження не готовий, він повинен піднести дамі подарунок — шовкову сукню, а собі придбати шовкового шнурка, на який має нанизати серце.

Існує також цікаве повір’я, за яким перший чоловік, що зустрівся жінці в День святого Валентина, зобов’язаний-таки стати її Валентином, хоч би й мимоволі.

Класична емблема Валентинового дня — то червоні троянди. Щодо цього маємо чудову легенду: богиня любови й краси Афродіта, поспішаючи до коханого Адоніса, кущем білих троянд випадково була заподіяла собі рани, і краплі її крови забарвили пелюстки в червоний колір. Отож червоні троянди символізують пристрасть і любов.

234


Залишити коментар

© Лисичанский многопрофильный лицей, 2013-2018
 by tux