Останній дзвоник 2018

В Україні традиційно навчальний рік завершує свято Останнього дзвоника. Після цього школярів ще чекає здача Зовнішнього незалежного оцінювання та вступ до вищих навчальних закладів, що стане для них визначальним фактором для майбутньої кар’єри.

Останній дзвінок для учнів цього року пролунав 25 травня у всіх школах країни. Традиційною датою для шкільного свята вже стала остання п’ятниця травня.

Обов’язковим атрибутом Останнього дзвоника є “лінійка”. Це своєрідний ритуал прощання учнів зі шкільним життям і початком дорослого життя.

У цей день випускники і школярі  приходять до ліцею раніше, так як зазвичай концерт-лінійка не проводиться під палючим майже літнім сонцем.

Уже майже колишні учні останні кілька років приходять на “лінійку” у вишиванці. Це стало однією з традицій для українських ліцеїстів і даниною українським звичаям.  Ще одним незмінним аксесуаром залишається білий бант. Пухнасті банти нагадують про найперше для школярів свято першого вересня.

Жодна “лінійка” на останній дзвінок не обходиться без вальсу у виконанні випускників- ліцеїстів. До цієї традиції ставляться з усією серйозністю.

Коли останній дзвоник пролунає в руках випускників, класні керівники запускають в небо повітряні кулі. На них пишуть свої найзаповітніші бажання або прив’язують невеликі записки. Також у дворі рідного ліцею випускники залишають зворушливі послання крейдою.