ОБЕРЕЖНО , ХАКЕРИ!

Демид Чебаков 9-А клас Просмотров 594

Я до волi давно вивчаю питання інформаційної безпеки. Хочу поділитися методами, які використовують “хакери” або «соціальні інженери» для злому сторінок і т.д.
Нещодавно до мене звернувся однокласник з проханням зламати сторінку його подруги, зі словами “тижпрограмміст” . Я звичайно відмовився, бо чинити протизаконні дії, звичайно, не буду. Але я знаю методи, якими користуються люди. Тож почнемо:

Перший і дуже старий, це “скам” або простіше кажучи соціальна інженерія. Наведу приклад. Припустимо ви зайшли на Facebook, VK, Oднокласснікі, або пошту перевірити. І вам або пише, або приходить повідомлення на пошту з рекламою. Тут як би нічого дивного немає. Але коли ви зацікавились і перейшли на сайт (приклад: магазин “дрібничок“) захотіли, щось купити, Вам скажуть на сайті, що потрібно Авторизуватися в магазині через соц.мережi під приводом знижки. Звичайна людина “клюне” і авторизирується на сайті, припустимо через Facebook. І все – у зловмисника всі дані від вашої сторінки.

Другий, досить сучасний метод, це “брут” або простіше кажучи підбір пароля на основі якихось даних: номера телефону, ім’я собаки, дати народження …
Часто дані дізнаються у друзів або родичів жертви. Просто додаються в друзі під приводом: перша любов, брат, сестра. І починають “копати” інформацію.
Іноді буває, що дзвонять самій жертві і представляються, Адміністрацією Facebook або Вконтакте, і просять сказати пароль та інші дані.
Запам’ятайте! АДМІНІСТРАЦІЯ СОЦ.МЕРЕЖ НІКОЛИ НЕ ДЗВОНЯТЬ НІКОМУ З КОРИСТУВАЧІВ.
Але все-таки повернемося до “брут“. Після того як “хакер” має дані, він просто заходить на вашу сторінку і робить з нею, що завгодно. Далі залежить від людини!

Третій спосіб. Він  буде для вас найнебезпечнішим, якщо у вас немає антивіруса або ви не знаєте правила інтернет гігієни. Це, як не дивно, віруси, “Кейлогерам” і т.д. Цей вірус записує ваші дані які Ви вводите і  відправляє дані людині який створив цей вірус. Після чого “хакер” отримує доступ до вашої сторінки.

Четвертий спосіб, як бонус. Якщо ви заходите в кафе або ресторан, метро тощо, де є безкоштовний Wi-Fi, настійно рекомендую не заходити в соц.мережi, бо “хакери” можуть перехоплювати трафік і дані.

Як убезпечити себе від вище перерахованого?

 

  • Придумати складний пароль. (В якому не буде вашого імені, прізвища, року народження, імені тварини)
  • Не відвідувати невідомі джерела.
  • Завантажувати ПО тільки з перевірених сайтів. (Навіть піратське краще качати з перевірених джерел)
  • Мати антивірус.
  • Не заходити в громадських місцях в соц.мережі.
  • Не логінитися в соц.мережi в кафе, ресторані … де є безкоштовний Wi-Fi

Чебаков Демид

1514467646_24296312.jpg.770x380_q85_crop-0 24993131_2068816156738280_22227352567676891_n


Залишити коментар

© Лисичанский многопрофильный лицей, 2013-2018
 by tux